Kruka, Rörstrand, 10 assietter, ALP Lidköping, Forseth, gräddkanna samt sockerskål, Jani, med mera.
Bruksslitage, gräddkanna med nagg. Väggtavla, Upsala Ekeby, glasyrnagg.