SABEL och DOLK, Tyskland 1940-tal.

85935. SABEL och DOLK, Tyskland 1940-tal.

Dolken tilldelas Tyska flygvapnet. Längd 49,3 cm
Sabeln tilldelades Tyska flygvapnet. Längd 90 cm

Enligt uppgift kommer vapnen från Finland.

Mindre bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Mindre bruksslitage.

Antal besök: 2 784