SERVISDELAR, 55 delar, Tyskland.

85845. SERVISDELAR, 55 delar, Tyskland.

Vitt porslin med gulddekor. Stämplade import/Bavaria.
12 djupa tallrikar. Diameter 24 cm.
12 flata tallrikar. Diameter 24 cm.
12 assietter. Diameter 19,5 cm.
10 mindre assietter. Diameter 16,5 cm.
Två skålar. Diameter 24 cm.
Såssnipa. Längd 23 cm.
6 uppläggningsfat. Det största fatets längd 34 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Två skålar. Diameter 24 cm.
Såssnipa. Längd 23 cm.

Bruksslitage.

Antal besök: 790