JÄRNGRYTA, miniatyr, 17-1800-tal.

85136. JÄRNGRYTA, miniatyr, 17-1800-tal.

Så kallad trebenegryta. Stämplad HB (Hillebola bruk). Längd 21, bredd 12, höjd 19 cm.

Bruksslitage, anlupen.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage, anlupen.

Antal besök: 870