GOLVUR, Mora, 1800-tal.

GOLVUR, Mora, 1800-tal.
85037. GOLVUR, Mora, 1800-tal.

Vitmålat, sväng form, dekormålning med blomster och förgyllda detaljer. Pendel och lod medföljer. Höjd 211 cm.

Åldersrelaterat slitage, sekundär bemålning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 000