9 st moccaskedar modell Ros. Gewe, Malmö 1959.
Längd 9 cm.
Vikt 65 gr.
6 st moccaskedar importstämplade. Räfflat skaft, dekor med bladhölstrad krona och pärlband.
Längd 10 cm.
Vikt 60 gr.
Lättare bruksslitage. Någon sked modell Ros med skevt skaft.
Längd 9 cm.
Vikt 65 gr.
Längd 10 cm.
Vikt 60 gr.