84350. SERVISDELAR, 47 delar, porslin, "Stjärnsund", Gefle, samt 6 delar, "Mullbär", Gefle, 1900-talets första hälft.
1 såsskål.
1 uppläggningsfat. Längd 39 cm.
1 tallrik. Diameter 25,5 cm
6 tallrikar. Diameter 24 cm.
7 tallrikar. Diameter 22 cm.
9 tallrikar. Diameter 24,5 cm.
8 djupa tallrikar. 24,5 cm.
9 djupa tallrikar. 21, 5 cm.
4 assietter. Diameter 19 cm.
1 uppläggningsskål. Längd 27 cm.
6 assietter, Gefle, "Mullbär". Diameter 19 cm.
Bruksslitage, assietterna blekta, smärre krackelyrer och fläckar kan förekomma.