OLJELYKTA, mässing/metall, 1800/1900-tal.

84205. OLJELYKTA, mässing/metall, 1800/1900-tal.

Runt ljushus, lyktkropp i mässing och metall, upprättstående handtag. Original glas.
Höjd 75 cm inkl handtag.

Anfrätt. Smärre bucklor. Ej funktionsgaranti.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 75 cm inkl handtag.

Antal besök: 1 343