MATSERVISDELAR, Rheinkrone Bavaria.

84024. MATSERVISDELAR, Rheinkrone Bavaria.

Matservisdelar bestående av 12 mattallrikar, 12 djupa tallrikar, 12 förrättstallrikar, 11 assietter, kanna, 2 djupa uppläggsskålar, 6 ovala uppläggsfat samt såssnipa på fot. Vitglaserat gods med förgylld dekor.

Glasyr med repor. Någon del med litet nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 10 998