SMÖRASK samt URNA, Kolmårdsmarmor, 1800-tal.

83638. SMÖRASK samt URNA, Kolmårdsmarmor, 1800-tal.

Smöraskens diameter 11 cm höjd 8 cm. Urnans diameter 9 cm, höjd 9 cm.

Urnan med lagning samt smärre nagg, smörasken med skada, nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 303