Vas, sten, dekor med blommor och fåglar.
Lockdosor, 2 st, porslin, ett med trälock.
Skål på fot.
Höjd ca 2,5-19 cm.
Dekorelement, trä, längd ca 144 cm.
Bruksslitage. Stenvas med nagg.
Skål på fot.
Höjd ca 2,5-19 cm.