UPPLÄGGNINGSBESTICK, 5 delar, silver och nysilver, 1800-1900-tal.

83500. UPPLÄGGNINGSBESTICK, 5 delar, silver och nysilver, 1800-1900-tal.

Såssked, silver, B. Erlandsson, Kristianstad, 1870, längd ca 19 cm.
Tårtspade, nysilver, nyrokoko, märkt WMFN I/0, längd ca 30 cm.
Tång, nysilver, jugend, AG Dufva, längd ca 26 cm.
Servettring, silver.
Sockertång med klofötter, längd ca 16 cm.

Bruksslitage. Såssked med lagning och gravyr.
Servettring med graverat monogram.

Gör en kostnadsfri värdering!

Servettring, silver.

Antal besök: 1 546