PLUNTA samt LOCKSKÅL, 1900-tal..

83384. PLUNTA samt LOCKSKÅL, 1900-tal..

Lockskål, keramik, med dekor av svampar, majolika, längd ca 15 cm.
Plunta, klätt glas, höjd exkl propp ca 18,5 cm.

Slitage. Lockskål med nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage. Lockskål med nagg.

Antal besök: 674