GRYTA, från herrgård, koppar, daterad 1794.

82932. GRYTA, från herrgård, koppar, daterad 1794.

Både grytan och locket märkt no 7, 1794, höjd ca 14 cm, diameter ca 28 cm, längd inkl handtag 56 cm.

Bruksslitage, buckla på locket.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 232