81854. SKRIVBYRÅ MED RULLKLAFF, 1950/60-tal.
Teakfaner, 3 lådor. Bakom rullklaff skrivinredning. Utdragbar skrivklaff. Runda nedåt avsmalande ben.
Längd 89 cm.
Bredd 45 cm.
Höjd 96 cm.
Bruksslitage så som repor och vattenringar. Lätt slagna lådor. Ett litet handtag löst.
Nycklar saknas.