81757. BYRÅ MED STENSKIVA, Gustaviansk stil, 1900-tal.
Grön stenskiva, två lådor, fanerad, intarsia med dekor av romber och blomstermedaljong, mässingsbeslag, svängda ben.
Längd 79 cm.
Bredd 44 cm.
Höjd 75 cm.
Faner med bruksslitage och någon liten repa/avslag.
Längd 79 cm.
Bredd 44 cm.
Höjd 75 cm.