PARTI PORSLIN, 10 delar. Bl.a. servisdelar "Verdura", Rörstrand.
81748. PARTI PORSLIN, 10 delar. Bl.a. servisdelar "Verdura", Rörstrand.
Oval ungsform; smörask med lock; 4 djupa tallrikar och såskanna ur servisen Verdura. Karott ur servisen "Delikat". Smörkruka med lock. Samt karott med lock, okänd servis.
Bruksslitage. Två djupa tallrikar med nagg. Några värmefläckar.