81494. KERAMIKFÖREMÅL, 5 delar, Kina, Gustafsberg, Meissen, Rörstrand.
Griskanna, Rörstrand, tidigt 1900-tal.
Fat på fot, Kina.
Skålfat, Meissen.
Karott med lock, "Amaryllis", Rörstrand.
Terrin, "Wexiö", Gustafsberg.
Krackelyr, nagg, slitage. Fat, Meissen, 2:a sort.