SABLAR, 3 st, Indien och Spanien, 1900-tal.

80717. SABLAR, 3 st, Indien och Spanien, 1900-tal.

Sabel med svart fodral och handtag, Indien. Ornerat blad.
Längd 62 cm.
Sabel med rött fodral och handtag i gulmetall, Indien. Svängt blad.
Längd 85 cm.
Sabel med bordeaux färgat fodral och tygklätt handtag, Spanien. Rakt blad.
Längd 92 cm.

Bruksslitage. Sabelblad med repor samt vitmetall med smärre anfrätningsskador.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd 62 cm.
Längd 85 cm.
Längd 92 cm.

Antal besök: 1 304