MAT&KAFFESERVISDELAR, 91 delar, porslin, "Swedish Grace", Louise Adelborg, Rörstrand, 1900-talets andra hälft.

80341. MAT&KAFFESERVISDELAR, 91 delar, porslin, "Swedish Grace", Louise Adelborg, Rörstrand, 1900-talets andra hälft.

Bestående av: 12 buljongkoppar med fat, 12 djupa tallrikar, 12 mattallrikar, 12 bordstallrikar, 23 assietter, såsskål med lock, 1+1+1 uppläggningsfat, 1 runt uppläggningsfat, 3 djupa uppläggningsskålar, sockerskål med lock, gräddkanna, kaffekanna, 5+3 kaffekoppar med fat.

Bruksslitage, enstaka nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage, enstaka nagg.

Antal besök: 1 158