MAT, KAFFE samt TESERVIS, flintgods, 56 delar, "vinranka", Gefle.

80293. MAT, KAFFE samt TESERVIS, flintgods, 56 delar, "vinranka", Gefle.

8 kaffekoppar med fat, 6 tekoppar med fat, 2 kannor, tekanna, 2 skålar, 2 fat, 9 mattallrikar, 8 bordstallrikar, 9 assietter samt 10 djupa tallrikar. 14 underfat till koppar medföljer. Dekor av vinrankor i blått.

Nagg, sprickor samt krackeleringar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 999