Delvis märkta "Dek. 2390". Bestående av; 53 flata tallrikar, 18 djupa tallrikar, 18 förrättstallrikar, 24 större assietter, 24 mindre assietter, 11 kaffekoppar med fat, 2 uppläggningsskål, 2 såsskålar, 1+1 runda uppläggningsfat, 2+2 ovala uppläggningsfat.
Slitage, enstaka nagg.
Slitage, enstaka nagg.