SNEDKLAFFSEKRETÄR MED ÖVERSKÅP, sekelskiftet 1800/1900.
79257. SNEDKLAFFSEKRETÄR MED ÖVERSKÅP, sekelskiftet 1800/1900.
Längd 96, bredd 40 höjd 202 cm.
Slitage, färgborfall, fläckar. Renoverad, kompletterad, enstaka skador/lagningar, senare bemålad. En låda i underskåp saknas. Nyckel saknas till underskåp samt skrivklaff.