LJUSPLÅTAR, ett par samt LJUSSTAKAR, ett par. Barockstil. Mässing, 1900-talets första hälft.

78559. LJUSPLÅTAR, ett par samt LJUSSTAKAR, ett par. Barockstil. Mässing, 1900-talets första hälft.

Ljusplåtarna är stämplade W. Bratt, Jönköping. Ljusstakarna är sannolikt av samma tillverkare. Ljusplåtarnas höjd 44 cm. Ljusstakarnas höjd 22 cm.

Ljusstakarna med gravyr.

Gör en kostnadsfri värdering!

Ljusstakarna med gravyr.

Antal besök: 1 149