78294. OSTINDISKA FÖREMÅL, 10 delar, metall, trä och porslin, bl.a. Kina och Indien, 1900-tal.
Brevkniv, skulptur, oljelampa, lockdosa, metall.
Vas, 3 fat, keramik, vas höjd ca 30 cm.
Skrin, lack, längd ca 30 cm.
Gonggong.
Vas med nagg, oljelampa med slitage.