KASTKNIV, så kallad "Bird´s head" Sannolikt Gabon eller Zaire. Afrika. 1900-talets första hälft.

77558. KASTKNIV, så kallad "Bird´s head" Sannolikt Gabon eller Zaire. Afrika. 1900-talets första hälft.

Kota- eller Fangstamen. Järn, mässing och trä, längd ca 34 cm.

Slitage. Bucklor på handtag. Rost.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 750