VAS, RÖKELSEKAR SAMT ASK MED LOCK, Kina, 1900-tal.

77275. VAS, RÖKELSEKAR SAMT ASK MED LOCK, Kina, 1900-tal.

Cloissonevas med polykrom stiliserad dekor och blommor.
Höjd 13 cm.
Rökelsekar i oxblodsfärgad brons. Stilserade dekorspeglar. Höjd 8 cm. Diameter 12 cm.
Ask med skuren dekor med landskap och meanderbård.
Längd 14 cm. Bredd 9,5 cm. Höjd 5 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 13 cm.

Bruksslitage.

Antal besök: 773