Servis bestående av 12 kaffekoppar med fat, 12 mindre assietter, 11 större assietter, gräddsnipa, sockerskål med lock samt kakfat.
Mindre assiett diameter 15,5 cm.
Större assiett diameter 17,5 c.
Lättare bruksslitage på förgyllningen. Någon skadad del medföljer.