BESTICKSERVIS, silver, 139 delar, modell Svensk spets, till största del K Andersson Stockholm, 1900-tal. Tot vikt ca 7660 gram.

76910. BESTICKSERVIS, silver, 139 delar, modell Svensk spets, till största del K Andersson Stockholm, 1900-tal. Tot vikt ca 7660 gram.

24 gafflar, K Andersson, längd 21,5 cm.
12 knivar, GAB, rostfria blad, fyllda skaft, tot vikt 761 g, 25,5 cm.
12 skedar, K Andersson, 22,5 cm.
12 gafflar, K Andersson, 18 cm.
12 knivar, delvis stämplade KA, rostfria blad, fyllda skaft, tot vikt 640g, 21,5 cm.
12 skedar, K Andersson, 19 cm.
12 fiskgafflar, K Andersson, 18 cm.
12 smörgåsgafflar, K Andersson, 14,5 cm.
12 fruktknivar, K Andersson, blad samt skaft i silver, fyllt skaft, tot vikt 427 g, 18 cm.
2 smörknivar, K Andersson, blad och skaft i silver, fyllda skaft, tot vikt 107g, 20,5 cm.
Ostkniv, K Andersson, blad och skaft silver, fyllt skaft, vitk 61g, 22,5 cm.
2 såsslevar, K Andersson, 17 cm.
Ragusked, K Andersson, 26,5 cm.
Soppslev, K Andersson, 35 cm.
12 Tesked/Dessertsked, K Andersson, ca 14,5 cm.

Slitage. Monogram.

Gör en kostnadsfri värdering!

Soppslev, K Andersson, 35 cm.

Slitage. Monogram.

Antal besök: 1 604