KOMPASSER, 2 st, bland annat AB Lyth Sweden, 1900-tal.

76129. KOMPASSER, 2 st, bland annat AB Lyth Sweden, 1900-tal.

2 kompasser i träschatull.
Märkta AB Lyth Stockholm respektive Albrechtsons Göteborg Imported.
Barometer samt quartzur medföljer.
Schatullens mått: längd 16, bredd 16, höjd 11 cm respektive
längd 15,5, bredd ca 15, höjd 11 cm.

Bruksslitage, schatull renoverade.

Gör en kostnadsfri värdering!

2 kompasser i träschatull.

Antal besök: 2 411