760063. VAS, majolika, omkring år 1900.

Uppsvängda hänklar. Dekor av bl a blommor och bladverk. Höjd ca 33 cm.

Bruksslitage. Krackelyr. Mindre märke.

Föremålets betalsätt

BetalkortBankgiroBanköverföring

Gomér & Andersson Norrköping
Föremålsnr
760063

Om auktionshuset

Namn
Auktionshuset Gomér & Andersson AB
Momsnr
SE556754767301
Org.nr
556754-7673
Telefon
011-36 10 00
Adress

Importgatan 50
602 28 Norrköping
Sverige

Läs mer om auktionshuset.

Antal besök: 284