VAS, majolika, omkring år 1900.

760063. VAS, majolika, omkring år 1900.

Uppsvängda hänklar. Dekor av bl a blommor och bladverk. Höjd ca 33 cm.

Bruksslitage. Krackelyr. Mindre märke.

Antal besök: 379