Bland annat:
Syskrin, "Clark's "Anchor" stranded cotton for embroidery", längd 41 cm
Hänglås+nyckel, Optimus
Langenscheidts Lilliput ordbok, Svensk-Engelsk
Häftmaskin, "Frog" mod 400.
Ålders samt bruksslitage.
Syskrin saknas glas. Lister med skador, sprickor.
Ordbok med lösa delar, ej genomgången.
Häftmaskin med rost.