URNOR, 2 st, porslin, Kina, Ming, 1500/1600-tal.

75232. URNOR, 2 st, porslin, Kina, Ming, 1500/1600-tal.

Dekor av växter och fjärilar i underglasyrblått. Höjd 5 cm resp 12 cm.

Krackeleringar samt glasyrbortfall.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 225