74081. MATSERVIS, 65 delar, Royal Worcester group, Palissy, England, 1970-tal.
12 flata, diameter 25 cm.
12 djupa, diameter 23 cm.
12 assietter, diameter 20 cm
3 skålar, diameter 22,5 cm
Uppläggningsfat, längd 41 cm
Såssnipa.
11 tekoppar, 12 fat.
11 kaffekoppar, 12 fat.
Gräddkanna.
Sockerskål med lock.
Smärre slitage, nagg. Några koppar med sprickor.