MATSERVIS, 65 delar, Royal Worcester group, Palissy, England, 1970-tal.

74081. MATSERVIS, 65 delar, Royal Worcester group, Palissy, England, 1970-tal.

12 flata, diameter 25 cm.
12 djupa, diameter 23 cm.
12 assietter, diameter 20 cm
3 skålar, diameter 22,5 cm
Uppläggningsfat, längd 41 cm
Såssnipa.
11 tekoppar, 12 fat.
11 kaffekoppar, 12 fat.
Gräddkanna.
Sockerskål med lock.

Smärre slitage, nagg. Några koppar med sprickor.

Gör en kostnadsfri värdering!

12 flata, diameter 25 cm.
12 djupa, diameter 23 cm.
12 assietter, diameter 20 cm
3 skålar, diameter 22,5 cm
Uppläggningsfat, längd 41 cm
Såssnipa.
11 tekoppar, 12 fat.
11 kaffekoppar, 12 fat.
Gräddkanna.
Sockerskål med lock.

Antal besök: 2 681