OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. "Kraftekvilibrister Andersson & Rylander", blandteknik, osignerad.

73577. OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. "Kraftekvilibrister Andersson & Rylander", blandteknik, osignerad.

Enligt uppgift inköpt från träningslokal där Starke Arvid tränade på 1960-/70-talet. Inlämnaren har på en affischutställning sett samma motiv som affisch och den skall då ha varit tillskriven Olle Hjortzberg.
Ca 90 x 66 cm.

Slitage. fläckar, hål. Ej examinerad ur ram.

Gör en kostnadsfri värdering!

Ca 90 x 66 cm.

Antal besök: 1 663