73204. VÄGGLYSTRAR OCH BORDSLYSTER, 2+1, GUSTAVIANSK STIL, 1900-tal.
Mässingsstomme behängd med olikformade prismor. Samtliga delar för två ljus. Vägglystrar höjd 40 cm. Bordslyster höjd 43cm.
Bruksslitage. Enstaka prismor saknas. Någon prisma med nagg.