PARTI KONSTGLAS, 4 delar, mestadels "Coquille", Flygfors. 1900-tal.
72999. PARTI KONSTGLAS, 4 delar, mestadels "Coquille", Flygfors. 1900-tal.
3 delar signerade Coquille, Flygfors.
Skål, rosa, ca 30 x 25, höjd 11,5 cm.
Vas, rosa, höjd ca 14,5 cm.
Skål, grön, längd 15,5, höjd 6,5 cm.
Vas, lila/grön, omärkt, höjd 27,5 cm.
Bruksslitage, bottenrepor. Rosa skål med repor i skål.
Vas, rosa, höjd ca 14,5 cm.