BESTICK, 16 delar, silver och pärlemo, The Alex&Clark Manufacturing, Sheffield, England 1903.
71968. BESTICK, 16 delar, silver och pärlemo, The Alex&Clark Manufacturing, Sheffield, England 1903.
Orginaletui, 6 gafflar, 10 knivar, längd ca 16-20 cm.
Bruksslitage. Gaffel och kniv med lagning. En gaffel med spricka. Etui med repor, gulnad och fläckig insida. Nyckel saknas. Olika längder på besticken. En kniv med avikande beslag.