PARTI BÖCKER, 9 st, bland annat "Tessin" Ragnar Josephson, "Gods och Herresäten i Finland Ragna Ahlbäck.

71538. PARTI BÖCKER, 9 st, bland annat "Tessin" Ragnar Josephson, "Gods och Herresäten i Finland Ragna Ahlbäck.

2 volymer, "Tessin", Ragnar Josephson, Norstedt & Söner, 1930/31. 2 volymer.
"Gods och Herresäten i Finland", Ragna Ahlbäck, Söderström & Co Helsingfors 1946.
"Med örnen mot polen", Andrée, Strindberg, Fraenkel, Bonniers 1930.
"Singoalla", Viktor Rydberg, Bonnier 1894.
"Ny Svensk Släktbok", KA. Kson Leijonhufvud, G Ericson, Norstedt & Söner 1906.
"Stockholmiana", F.U. Wrangel, Norstedt & Söner 1902. Del I-IV, 3 volymer.

Slitage, skador. Ej Genomgångna.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 291