OKÄND KONSTNÄR. 12 st. 1800-talets slut. Porträtt av kompositörer och författare. Gouache/blandteknik på papper. Osignerade.

71050. OKÄND KONSTNÄR. 12 st. 1800-talets slut. Porträtt av kompositörer och författare. Gouache/blandteknik på papper. Osignerade.

Porträtt av bland annat Wagner, Bethoven, Goethe, Litz, Mozart, Shiller m.fl.
Diameter 15,5 cm.

Skador och slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Diameter 15,5 cm.

Skador och slitage.

Antal besök: 1 199