Skulptur, man på häst, Niklas Snidare. Kamera, Ikonta. Saltkar, ett par, pressglas, 1800-tal. Dalahästar. Allmogeföremål bl.a. mått, plunta mm.
Bruksslitage. Saltkar med nagg. Krycka med bucklor och graverat namn.