TERRIN med senare lock, porslin, Kina, 17/1800-tal.

69960. TERRIN med senare lock, porslin, Kina, 17/1800-tal.

Underglasyr blå, längd ca 35 cm.

Slitage, nagg, lagningar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage, nagg, lagningar.

Antal besök: 804