PARTI GLAS, 18 delar, mestadels med tomtemotiv, 1900-tal.

69823. PARTI GLAS, 18 delar, mestadels med tomtemotiv, 1900-tal.

Olika motiv, delvis målade.
Tillbringare/kanna, höjd ca 21,5 cm.
Flaska, höjd ca 13 cm.
11 Glöggmuggar, olika utförande, höjd ca 5,5 - 6,5 cm.
5 Snapsglas, höjd ca 13,5 cm.

Mindre enstaka nagg på snapsglas. Slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Olika motiv, delvis målade.
Flaska, höjd ca 13 cm.
5 Snapsglas, höjd ca 13,5 cm.

Antal besök: 835