MAT- och TESERVIS, ca 53 delar, porslin, "Hagtorn", Gustavsberg.

69786. MAT- och TESERVIS, ca 53 delar, porslin, "Hagtorn", Gustavsberg.

8 tekoppar med 12 fat.
12 fat, dia ca 16,5 cm.
11 assietter dia 19 cm.
5 äggkoppar.
Kanna, höjd ca 20,5 cm.
Såsskål, längd ca 24,5 cm.
2 uppläggningsskålar, längd 23 resp 31 cm.
2 ruterformade skålfat, längd 23 cm.
7 djupa tallrikar dia ca 24 cm.
4 uppläggningsfat, längd ca 27 - 37 cm.

Slitage, krackelyrer, missfärgningar, sprickor, nagg/avslag.

Gör en kostnadsfri värdering!

8 tekoppar med 12 fat.
12 fat, dia ca 16,5 cm.
11 assietter dia 19 cm.
5 äggkoppar.
Kanna, höjd ca 20,5 cm.
Såsskål, längd ca 24,5 cm.

Antal besök: 1 741