ORIENTALISK KERAMIK, 3 delar, Kina och Japan, 1700/1900-tal.

68866. ORIENTALISK KERAMIK, 3 delar, Kina och Japan, 1700/1900-tal.

Tallrik, Kina, imaridekor, 1700-tal, diameter 22 cm. Urna, porslin, Japan, imari, 1900-talets början. Lockurna, porslin, Kina, !900-tal, växtdekor, underglasyrblått. Höjd 21-31 cm.

Smärre nagg, mindre glasyrbortfall.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 998