NAKTERHUS mässing plakettmärkt "Viking" med kompass Sestrel. 1900-tal.

68678. NAKTERHUS mässing plakettmärkt "Viking" med kompass Sestrel. 1900-tal.

Nakterhus, båda brännare kvar, med plakett märkt "Registred Trade mark Viking", tot höjd ca 48,5 cm.
Kompass märk Sestrel.

Slitage och skador. Glas till nakterhus saknas. Bucklor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Kompass märk Sestrel.

Antal besök: 2 741