MAT- och TESERVIS, 54 delar, porslin, Stavangerflint Norge.

68025. MAT- och TESERVIS, 54 delar, porslin, Stavangerflint Norge.

12 flata tallrikar, dia 24 cm.
6 assietter, dia 21,5 cm.
18 assietter, dia 19 cm.
6 assietter, dia 17,5 cm.
Uppläggningsfat, längd 35 cm.
Gryta med lock, dia 19,5 cm.
Såsskål.
6 tekoppar med 7 fat.
Tekanna.
Gräddkanna.
Sockerskål.

Bruksslitage, enstaka nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

6 assietter, dia 21,5 cm.
18 assietter, dia 19 cm.
6 assietter, dia 17,5 cm.
Uppläggningsfat, längd 35 cm.
Gryta med lock, dia 19,5 cm.
Såsskål.
6 tekoppar med 7 fat.
Tekanna.
Gräddkanna.
Sockerskål.

Bruksslitage, enstaka nagg.

Antal besök: 1 234