HEKTOGRAF, Original Schapirograph, 1900-tal.

679608. HEKTOGRAF, Original Schapirograph, 1900-tal.

En tidig kopieringsapparat i trälåda
Bruksanvisning medföljer
Längd 56, bredd 27, höjd 12,5 cm

Proveniens: Strängnäs museums föremålssamling, Sundby.

Ej funktionstestad då tillbehör saknas, trälåda med repor och märken.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksanvisning medföljer

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 4 849