TVÄTTSERVIS, 3 delar, keramik, Gustavsberg samt POTTA, England, 1900-tal.

67676. TVÄTTSERVIS, 3 delar, keramik, Gustavsberg samt POTTA, England, 1900-tal.

Tvättfat, kanna samt tvålkopp, Gustavsberg.
Tvättfatets diameter 37 cm. Kannans höjd 27 cm.
Potta, England, diameter ca 24 cm, höjd ca 13 cm.

Omfattande krackelyrer, missfärgningar, nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 3 746