67378. PARTI GLAS, 5 delar, bland annat V Lindstrand, E Öhrström och C Sjögren.
Vas, Vicke Lindstrand, sign Kosta LH 5865.
Vas, sign Christer Sjögren Lindshammar.
Vas, ljusblå glasmassa, Edvin Öhrström "Waterfall" sign 2444/3.
Vas, blå, Astrid Gate, Johansfors.
skål på fot, ljusblå glasmassa, sign Kosta Bh 1924.
Höjd 12,5 - 25 cm.
Repor. Bruksslitage.
Vas Vicke Lindstrand med avslag/nagg.